(+48) 592 980 231 biuro@makehealth.pl

Włosy od setek lat uważane są za symbol zdrowia, piękna i dobrej kondycji – nie ma zresztą w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ to właśnie we włosach odkłada się najwięcej toksyn i nieodpowiednich dla naszego organizmu substancji, przez co, to właśnie na podstawie badań włosa można określić częstotliwość i nasilenie naszych “przewinień” Wpływają też one bezpośrednio właśnie na kondycję włosa. Lśniące, mocne, puszyste włosy w naturalnie żywym odcieniu są oznaką siły, zbilansowanej diety, zdrowego trybu życia i wystarczającej ilości snu, a także odpowiedniej pielęgnacji.

Natomiast włosy zmatowione, wypadające, kruche, przesuszone bez koloru mogą oznaczać nawet choroby. Można to również przyjąć za wyznacznik atrakcyjności – często bowiem kobiety z dłuższymi, zdrowymi włosami cieszą się większym powodzeniem niż panie wybierające bardzo krótkie fryzury lub mocno eksperymentujące z kolorami – a wszystko przez to, że na krótkim, zabarwionym na niebiesko włosie ciężko odczytać stan zdrowia. To samo tyczy się mężczyzn – panowie posiadający bujne, błyszczące włosy i/lub  zdrowo wyglądające brody cieszą się dużym powodzeniem.
Co zatem zrobić, aby jak najlepiej zadbać o swoje włosy? Przede wszystkim wzbogacić swoją dietę w warzywa, owoce, a także wysokiej jakości białko z jajek, ryb i chudego mięsa. Warto wprowadzić do swojego jadłospisu przede wszystkim ryby morskie bogate w zdrowe tłuszcze i białka a także jeść przynajmniej garść orzechów lub pestek dziennie.Należy wzmocnić swoje włosy od wewnątrz za pomocą witamin z grupy A, E i B, a także miedzi, cynku i krzemu.  Rzodkiewka, kalarepa i seler bogate są w zapobiegający łamliwości krzem. Czerwone i pomarańczowe warzywa posiadają dużo Beta-karotenu rozpuszczalnego w tłuszczach, który w organizmie przekształca się w witaminę A. Warto też pamiętać, że stres bardzo mocno wpływa na stan włosów, więc dobrze również sięgnąć po suplementację magnezem, pomagającym go regulować.
W przypadku pielęgnacji, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na dobranie szamponu do typu włosów – szampony ziołowe sprawdzają się też o wiele lepiej dzięki przewadze naturalnych składników. Można raz w tygodniu aplikować na swoje włosy maski lub olejować włosy i skórę głowy (nakładać mieszankę olejów z olejkiem rycynowym, którą wmasowuje się w pasma trzyma się na włosach kilkanaście minut). Dobrym rozwiązaniem w pielęgnacji włosów jest też płukanie ich wodą z octem jabłkowym, lub sokiem z cytryny. Włosy bowiem posiadają kwaśne pH i zakwaszona woda dobrze na nie wpływa, nabłyszcza i zamyka łuski. Ciekawie sprawdzają się też najróżniejsze płukanki wykonane z ziół: rumiankowa – kojąca, antyseptyczna, rozjaśniająca, z szałwii – doskonała na łupież i przetłuszczanie, pokrzywowa – pozytywnie działająca na wzrost i gęstość włosów a także wiele innych.