(+48) 592 980 231 biuro@makehealth.pl
Healthy lifestyle

Healthy lifestyle

Charakter tego bloga wymaga, aby zająć się „healthy lifestyle”.

zdrowy styl życia

zdrowy styl życia

Zatem – zdrowy styl życia to taki sposób życia, który ma na celu zapewnić optymalne zdrowie oraz minimalizować ryzyko zapadania na różne choroby. To także takie aspekty życia jak prawidłowe oświetlenie (techniczne, industrialne dekoracyjne)

Pojęcie zdrowego stylu życia zagościło na świecie, odkąd Światowa Organizacja Zdrowia podała definicję zdrowia człowieka jako równowagę pomiędzy sferami: fizyczną, umysłową i społeczną. Wcześniej zdrowie określano tylko jako brak choroby. Od tego momentu w Stanach Zjednoczonych zaczął rozwijać się ruch „Dobrego Samopoczucia”, który później zawitał do nas, znany dziś jako wellness.
Wokół nas jest coraz więcej zwolenników zdrowego stylu życia, ale styl ten jest traktowany bardzo wybiórczo. Samo picie wody mineralnej, wprowadzenie do diety warzyw i owoców, czy sporadyczne bieganie – to dobry początek. Ale to, dopiero oznacza wybór właściwego kierunku.

Zdrowy styl życia opiera się na kilku fundamentalnych czynnikach. Są to: odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, unikanie rzeczy szkodliwych, umiejętność odpoczywania i właściwe podejście do życia.

Pływaj z nami dalej

Dieta Ci, którzy mają wiedzę o prawidłowym odżywianiu są zgodni, że należy przyjmować wszystkie ważne dla zdrowia składniki odżywcze w zależności od płci, wieku i wykonywanej pracy. A unikać produktów, które nam szkodzą: alkoholu, słodyczy, napoi gazowanych, chipsów, wszelkich przetworzonych pokarmów. W zdrowej diecie nie może być mowy o coca-coli czy fast foodach. Posiłki najlepiej przygotowywać samemu z nieprzetworzonych produktów.

 

 

 

 

Aktywność fizyczna Styl życia bardzo się zmienił w ostatnich latach. Dużo czasu spędzamy przed komputerem, telewizorem lub w samochodzie, a przecież nasze ciało stworzone jest do bycia w ruchu. Dlatego musimy znaleźć czas na sport. Nie trzeba od razu wyciskać siódmych potów na siłowni, ale można spokojnie zacząć od spacerów, jazdy na rowerze, ćwiczeń gimnastycznych- na powietrzu, lub w przewietrzonym mieszkaniu.

Unikanie szkodliwych czynników Alkohol, papierosy, narkotyki czy lekomania to tylko niektóre z groźnych czynników na jakie narażony jest nasz organizm. Zabójczy jest również stres, pośpiech i życie pod ciągłą presją. Należy próbować znaleźć kompromis między życiem prywatnym i zawodowym, tak aby zachować spokój i równowagę psychiczną.

Odpoczynek Aktywnie spędzajmy czas wolny, wyjeżdżajmy na łono natury, wysypiajmy się.

Właściwe podejście do życia Jest to bardzo trudne do zrealizowania, ale nadzwyczaj ważne. Polega na stawianiu sobie realnych do osiągnięcia celów, cieszenia się z tego co już mamy, dostrzegania pozytywnych stron w każdej sytuacji i radzenia sobie z porażkami.

Przestrzegając zasad zdrowego stylu życia wprowadzamy do naszego organizmu znacznie mniej toksyn niż ci, którzy tego nie robią. Mniej substancji szkodliwych, trujących oznacza, że nasz układ wydalniczy jest w stanie „na bieżąco” poradzić sobie z nimi i w organizmie nie odkłada się ich nadmiar. To z kolei oznacza, że wydatnie zmniejsza się ryzyko zapadnięcia na choroby przewlekłe (cywilizacyjne), takie jak cukrzyca, choroby stawów, choroby układu krążenia, a nawet nowotwory. Oznacza to również, że mamy o wiele większe szanse na sprawność i zdrowie w późniejszych latach naszego życia, że starcze niedołęstwo fizyczne i umysłowe, oraz upokarzająca zależność od innych prawdopodobnie nas ominą.