(+48) 592 980 231 biuro@makehealth.pl

Złe samopoczucie, brak energii i ciągłe zmęczenie, chroniczne napięcie oraz częste choroby są tylko niektórymi sygnałami wysyłanymi przez zanieczyszczony toksynami organizm. Dobrze jest zatem od czasu do czasu oczyścić organizm z toksyn, przeprowadzając tak zwany detoks. Można z powodzeniem przeprowadzić detoks jednodniowy, należy się jednak do niego odpowiednio przygotować. 

Co najmniej na trzy dni przed planowanym oczyszczaniem należy zrezygnować z kofeiny, alkoholu, nikotyny, cukru, czerwonego mięsa, mleka i jaj, a także białej maki. Najlepiej przeprowadzić go w dniu wolnym od pracy i innych zobowiązań, wskazane jest także unikanie w tym dniu wysiłku fizycznego. Popularny jest detoks owocowo- warzywny, podczas którego je się tylko i wyłącznie warzywa oraz owoce w dowolnej formie. Mogą być one w różnej postaci- surowe, duszone, gotowane na parze lub pieczone.

Koleją opcja jest detoks oparty na spożywaniu samych płynów. Są to oczywiście soki, smoothie warzywno-owocowe, bulion z warzyw lub zmiksowany zupy. Należy pamiętać o piciu dużej ilości wody najlepiej niegazowanej w ilości około 2 -3 litrów oraz ziołowe herbaty- na przykład z mięty, kopru czy pokrzywy. Oprócz regularnego oczyszczania, warto także na stale włączyć do swojej codziennej diety produkty, które poprawiają metabolizm oraz oczyszczają organizm z toksyn.

Dobrze jest także włączyć do diety cytrynę, która wspomaga pracę wątroby oraz ułatwia rozpuszczanie kamieni żółciowych. Cytryną, choć kwaśna działa na organizm zasadowo, przez co usprawnia detoksykację. W celu odkwaszenia organizmu, zaleca się pić wodę mineralną z wyciśniętym sokiem z cytryny na czczo, najlepiej rano, aby pobudzić ten sposób jelita do pracy.

Bardzo korzystnie na odtruwanie organizmu wpływają buraki, które mają działanie odkwaszające i oczyszczające. Zawierają betaninę, która ma właściwości antyoksydacyjne, usprawniają także pracę wątroby i woreczka żółciowego, a także błonnik, który usprawnia pracę jelit, pomagając je oczyścić z resztek pokarmu.