(+48) 592 980 231 biuro@makehealth.pl

Nowoczesne ogrodzenia to nie tylko funkcjonalność, to także nienaganny wygląd oraz dostosowanie do indywidualnych zapotrzebowań klienta. Jakość materiałów to podstawa dobrze wykonanego ogrodzenia – obojętnie czy mamy do czynienia z tym zrobionym z drewna, czy też metalowym. Każdorazowo, ogrodzenia powinny być zrobione tak, by zaspokajały specyficzne potrzeby użytkownika.

Montaż ogrodzeń

____ Nowoczesne ogrodzenia _____

Montaż nowoczesnych ogrodzeń.

Jednym z ciekawszych rozwiązań są metalowe przęsła ogrodzeniowe. Występują one w wielu wariacjach, wykonane z prętów czy o kwadratowym przekroju. Co więcej, estetykę takiego ogrodzenia można z łatwością zmienić, dopasowując odpowiednie elementy dekoracyjne specjalnie stworzone do tego typu ogrodzeń. Ogrodzenia tego typu powinny być pokryte cynkiem, specjalistyczną farbą przeznaczoną do metalu, farba antykorozyjną, lub strukturalną. Najlepszym rodzajem stali stosowanej w konstrukcji ogrodzeń jest szeroko ścianowa stal, charakteryzująca się wysoką wytrzymałością. Nie mniej ważne jest wykonanie. Jedynie ręczna robota, doskonale wykwalifikowanych i doświadczonych spawaczy oraz kowali może zagwarantować pierwszorzędną jakość produktu końcowego. Ogrodzenia masowej produkcji są zdecydowanie gorzej jakości, są mniej trwałe.

 

Typy ogrodzeń

Najpopularniejszym rodzajem nowoczesnych ogrodzeń są siatki ogrodzeniowe. Są nie tylko tanie, cechują się także estetycznym wyglądem. Istnieje wiele rodzajów siatek ogrodzeniowych, różniących się od siebie wielkością oczek, ich kształtem (na przykład siatki heksagonalne), istnieją siatki leśne (wiązane), zgrzewane, oraz wiele innych. Niewątpliwą zaletą tego typu ogrodzenia jest cena, ale są one także elastyczne, łatwe w naprawie i dostosowaniu do terenu.
Innym rodzajem ogrodzenia są te zbudowane z drewna. W przypadku tych ogrodzeń, materiały użyte do ich produkcji także są kluczowe. Odpowiedni rodzaj, obróbka i konserwacja drewna sprawiają, że ogrodzenie jest trwałe oraz odznacza się nieskazitelnym wyglądem. Ogrodzenia drewniane, w odróżnieniu od siatkowych, nadają posesji, eleganckiego, nowoczesnego oraz ciepłego wyglądu. Drewno ma także tę zaletę, że można je pomalować na dowolny kolor, lub użyć lakierobejcy. Ta różnorodność sprawia, że wygląd ogrodzenia można dostosować do wyglądu domu, ogrodu oraz pobliskich zabudowań. W przeciwieństwie do ogrodzeń siatkowych ogrodzenia drewniane mogą także stanowić całkowitą zasłonę przed wścibskim wzrokiem sąsiadów czy przechodniów.
Ogrodzenia murowane także chronią prywatność. Cechują się one doskonałą wytrzymałością i stabilnością. Nie można nie wspomnieć także o walorach estetycznych tego typu nowoczesnego ogrodzenia. Istnieje wiele rodzajów ogrodzeń murowanych, od łupanych po klinkierowe. Te pierwsze zrobione są z betonu i granitu. Cechują się wytrzymałością, niską nasiąkliwością oraz rustykalnym wyglądem. Te drugie, podobnie jak ogrodzenia łupane, są niskonasiąkliwe. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej i są mrozoodporne.

 

Do strony głównej.